25.09.2016

26 NIEDZIELA ZWYKŁA 25.09.2016 r.

1. Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo

Środa – wspomnienie św. Wacława

Czwartek – wspomnienie św. Archaniołów: Michała, Rafała, Gabriela

Piątek – wspomnienie św. Hieronima

Sobota – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus

2. Komunikaty:

• W sobotę rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Nabożeństwa będą odprawiane codziennie o godz. 17.30 - po nabożeństwie  o godz. 18.00 Msza św. wieczorna. W niedzielę różaniec   o godz. 14.30. W październiku nie będzie  w dni powszednie mszy św. porannych. Kościół udziela odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami tym, którzy odmawiają wspólnie różaniec. W czasie nabożeństw będziemy się modlić  za rodziny, o katolickie wychowanie dzieci i młodzieży,     za misje, za chorych, o pokój na świecie, w ostatnim tygodniu za zmarłych. Na nabożeństwach dzieci będą otrzymywać naklejki. W najbliższą sobotę jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, odmówimy różaniec w drodze. Pójdziemy   z kościoła do kapliczki przy ul. Gorzowskiej. W sobotę porządek nabożeństw będzie odwrócony najpierw, czyli  o 17.30 będzie msza św. później różaniec w drodze.
  • Dzieci z kl. III przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają różańce w przyszłą niedzielę o godz. 14.25
  • Mieszkańcom ul. Oświęcimskiej 31-36 dziękuję    za wysprzątanie oraz za ofiarę na potrzeby kościoła.
  • Dziękuje za pomoc w ułożeniu styropianu nad mieszkaniem panu Tadeuszowi Stachura, Stanisławowi Baranowskiemu, Lucjanowi Opitkowi, Antoniemu Śniadkowi, Marcinowi Ławczysowi.
  • Spotkanie uczniów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z klas III gimnazjum będzie w środę o 19.15
  • Z dniem 30 września kończy posługę kościelnego pan Marcin. Serdecznie dziękujemy za wierną i pełną zaangażowania   12- letnią służbę naszej wspólnocie. Życzymy na dalsze lata dużo zdrowia  i opieki Patronki naszej parafii św. Jadwigi na  oraz liczymy, że będzie nam Pan Marcin służył pomocą.